پشتیبانی 09906996711
ورود به حساب کاربری

اسپری روغن لوبر – Luber

اسپری روغن توربین لوبر – Luber

از {{model.count}}
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • مشخصات محصول: فزایش طول عمر تجهیزات تمیز کردن و روغن کاری هندپیس تمیز کردن و روغن کاری آنگل روغن کاری توربین و ایرموتورها مقاوم در برابر حرارت تا ۱۳۴ درجه سانتیگراد حجم: ۵۰۰ میلی لیتر برند: Luber
فروشنده فروشنده: دندامین
آماده ارسال ناموجود
97,200 تومان
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

روغن کاری توربین و ایرموتورها-مقاوم در برابر حرارت تا ۱۳۴ درجه سانتیگراد-حجم: ۵۰۰ میلی لیتر-برند:Luber

محصولات مرتبط

به دلیل استفاده زیاد از توربین،آنگل و ایر موتور در دندانپزشکی، طبیعی است که بعد از مدتی این ابزارها آسیب ببیند و خراب شوند.

متاسفانه به دلیل افزایش قیمت های این اینسترومنت ها امکان خرید مجدد این ابزارها برای مطب های دندانپزشکی وجود نخواهد داشت.

از طرفی هزینه تعمیر تجهیزات دندانپزشکی بسیار بالا رفته است. همین دلایل موجب شده است که نگهداری از تجهیزات دندانپزشکی برای تمام دندانپزشکان یک موضوع حائز اهمیت شود.

یکی از کم خرج ترین راه  برای افزایش طول عمر تجهیزات دندانپزشکی روغن کاری می‌باشد.

برای روغن کاری این تجهیزات نمی توان به طور مستقیم از روغن استفاده کرد. اسپری روغن یکی از ابزارهای مناسب برای روغن کاری توربین ها، آنگل ها و … به شمار می رود.

هر چه تعداد دفعات روغن کاری بیشتر انجام شود، اثر بهتری روی تجهیزات دندانپزشکی می گذارد.

بهتر است حداقل دو بار در روز پس از استفاده از هندپیس، آنگل، توربین و … از اسپری روغن دندانپزشکی استفاده شود.

استفاده مداوم از اینسترومنت ها باعث شده است که رسوب آب، گرد و غبار و … به داخل آن ها وارد شود و همین مواد زائد باعث کاهش طول عمر این تجهیزات شود.

روغن کاری اینسترومنت های دندانپزشکی علاوه بر تمیز کردن مجاری آن ها، باعث از بین بردن هر گونه گرد و غبار یا رسوب در راه این تجهیزات می شود.

حذف گرد و غبار از مسیرهای اینسترومنت ها
تمیز نمودن ابزارهایی مانند توربین ها، آنگل ها، هندپیس ها و ایرموتورها
حذف رسوب های داخلی این ابزارها
حذف رسوب به وجود آمده از آب در مسیرهای آب هندپیس ها و آنگل ها

افزایش اصطکاک بین بلبرینگ ها به مرور زمان باعث بزرگ شدن فواصل بین آن ها می‌شود و اگر به موقع روغن کاری نشوند، قطعاً می‌شکنند.

استفاده از اسپری روغن دندانپزشکی پس از اتوکلاو کردن اینسترومنت ها می تواند، اصطکاک بین بلبرینگ ها را در حد مطلوب نگه دارد و از شکسته شدن آن ها جلوگیری کند.

 • بهتر است روغن کاری تجهیزات دندانپزشکی را قبل و بعد از اتوکلاو کردن تجهیزات انجام دهید.
 • در هنگام روغن کاری مراقب آنگل یا هندپیس ها باشید که از دستتان نیفتد؛ چرا که هر گونه ضربه باعث خراب شدن آنگل و هندپیس ها می شود.
 • برای استفاده از اسپری روغن دندانپزشکی، بهتر است ابتدا آن را به خوبی تکان دهید و سپس استفاده نمایید.
 • زاویه مناسب روغن کاری را انتخاب کنید و در زاویه مناسب اسپری روغن دندانپزشکی را فشار دهید.
 • بهترین روش برای استفاده از اسپری روغن، این است که در زمان کوتاه، اما به صورت متعدد اسپری کنید؛ یعنی ابتدا یک اسپری کوتاه به داخل اینسترومنت بزنید، سپس زمان کوتاهی را صبر کنید و بعد مجددا اسپری را فشار دهید. این کار باعث بهتر عمل کردن اسپری روغن دندانپزشکی می شود.
 • بعد از فشار دادن اسپری، منتظر خارج شدن روغن سیاه از اینسترومنت باشید.
 • حتی اگر روغن سیاه را مشاهده کردید، روغن کاری تجهیزات دندانپزشکی را قطع نکنید و چندین بار اسپری روغن دندانپزشکی را فشار دهید تا کاملا روغن سیاه خارج شود.

اگرچه روغن کاری تجهیزات دندانپزشکی یکی از بهترین روش ها برای نگهداری آن ها است؛ اما استفاده از اسپری روغن مرغوب نیز یکی گزینه هایی است که باید به آن توجه شود. استفاده نکردن از اسپری روغن دندانپزشکی مرغوب نه تنها باعث افزایش طول عمر تجهیزات نمی شود، بلکه می تواند به آن ها نیز آسیب برساند.


  • بهترین اسپری روغن دندانپزشکی باید بتواند تمام گرد و غبارهای موجود در راه اینسترومنت ها را تمیز کند.
  • معمولا اسپری روغن دندانپزشکی دارای سه سری برای روغن کار آنگل، روغن کاری توربین و روغن کاری ایرموتور می باشد.
  • اسپری روغن دندانپزشکی باید بتواند پس از تمیز کردن مجاری و مسیرهای اینسترومنت ها، ذرات کثیف را از طریق فشار به بیرون از آن هدایت کند.
  • پس از اسپری نمودن روغن در این تجهیزات، روغن سیاهی از آن ها خارج می شود. این روغن سیاه نشان می دهد که تمام مواد زائد داخل ابزار در روغن حل شده و از ابزارها خارج شده است.


مشخصات محصول
فزایش طول عمر تجهیزات
تمیز کردن و روغن کاری هندپیس
تمیز کردن و روغن کاری آنگل
روغن کاری توربین و ایرموتورها
مقاوم در برابر حرارت تا ۱۳۴ درجه سانتیگراد
حجم: ۵۰۰ میلی لیتر
برند:
Luber

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...